ECQ-U2A125MLA datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    ECQ-U2A125MLA
  • Производитель
    Panasonic Corporation
  • Описание
    Panasonic Corporation ECQ-U2A125MLA RoHS: yes Product Type: AC Pulse, Suppression Dielectric: Polyester Capacitance: 1.2 uF Tolerance: 20 % Voltage Rating: 250 V Series: ECQU(L) Operating Temperature Range: - 40 C to + 100 C Termination Style: Radial Lead Spacing: 27.5 mm Dimensions: 30.5 mm L x 26 mm W x 16.5 mm H Capacitance - nF: 1200 nF Case Height: 16.5 mm Case Length: 30.5 mm Case Width: 26 mm Class: X2 Lead Diameter: 0.8 mm Lead Style: Straight Number of Pins: 2 Product: Metallized Polyester Suppression Capacitors Factory Pack Quantity: 100 Type: Metallized Polyester Film Capacitor Voltage Rating AC: 250 V